Healthy Snacking
-
Vendor: Benina
Original Toast 200GR
- $2.00
- $2.00
- Unit price
- per
Benina toast original is a delicious, light and crispy, addition to your healthy diet. Made with no sodium and only five simple ingredients, they are the perfect snacking companion at home or on the go. Try them with your favourite toppings, dips, or spreads...- $2.00
- $2.00
- Unit price
- per
-
Vendor: rice up
Rice Chips Pesto
- $1.50
- $1.50
- Unit price
- per
RICE UP RICE CHIPS with PESTO 60 g- $1.50
- $1.50
- Unit price
- per
-
Vendor: Rice Up
Brown Rice Chips Cheese 60g
- $1.49
- $1.49
- Unit price
- per
Organic vegan natural brown rice chips and cakes- $1.49
- $1.49
- Unit price
- per
-
Vendor: Rice Up
Popped brown rice chips honey and mustard Rice Up 60 g
- $1.49
- $1.49
- Unit price
- per
Thin, low-fat chips made of wholegrain brown rice, very crunchy, with an incredibly intense, natural aroma, expanded in olive oil.- $1.49
- $1.49
- Unit price
- per
-
Vendor: Rice Up
Brown Rice Bar Caramel Chocolate 18 g
- $0.67
- $0.67
- Unit price
- per
Extremely crispy gluten-free bar of popped wholegrain brown rice, covered with plenty of chocolate. New generation of healthy snacks based on all natural ingredients, minimal processing, functional benefits and free-from formula. The innovation comes with added Magnesium and ProViotic, which both offer specific healthy...- $0.67
- $0.67
- Unit price
- per
-
Vendor: Rice Up
Brown Rice Chips Sour Cream & Onion 60g
- $1.50
- $1.50
- Unit price
- per
ll Natural Rice up Brown Rice Chips is whole grain and contains no artificial colour, no preservatives. It is gluten free, no GMO, no glutamate. It is gluten free & good source of fibre, & with olive oil. These are not fried. Get it...- $1.50
- $1.50
- Unit price
- per
-
Vendor: Bjorg
Bjorg Gluten-free muesli chocolate 375g
- $6.95
- $6.95
- Unit price
- per
100% organic, this fiber source muesli is made from a recipe based on gluten-free oats and has a reduced sugar content, for a more balanced breakfast. The packaging of this muesli is made from sugar cane, a renewable material, and is reduced in size...- $6.95
- $6.95
- Unit price
- per
-
Vendor: Bjorg
BJORG GALETTE 4 CEREALES 130G
- $2.01
- $2.01
- Unit price
- per
Bjorg has light rice cakes and fibre rich wholegrain breads. They are great to eat at any time of day. With a spread at breakfast, as a replacement for your usual bread or crackers during meals, as part of your starter or main, as...- $2.01
- $2.01
- Unit price
- per
-
Vendor: Bjorg
Céréales Croustillant Chocolat Bio
- $6.83
- $6.83
- Unit price
- per
Discover the Bjorg chocolate crunch and fill up on energy. Organic, low in sugar, high in fiber and made from whole grain oats and wheat, these palm oil-free cereals fit perfectly into a balanced breakfast.- $6.83
- $6.83
- Unit price
- per
-
Vendor: Bjorg
Muesli sans sucres ajoutés 375g
- $4.70
- $4.70
- Unit price
- per
For healthy and tasty mornings, discover all the pleasures of muesli and fruits... With no added sugars!- $4.70
- $4.70
- Unit price
- per
-
Vendor: Bjorg
Biscuits Bio Mini Fourres Chocolat Noir 180g
- $5.31
- $5.31
- Unit price
- per
Discover Bjorg mini dark chocolate fillings and let yourself be tempted by a gourmet pleasure. Organic, without palm oil and a source of fibre, these biscuits made in France will be your essentials from breakfast to snack.- $5.31
- $5.31
- Unit price
- per
-
Vendor: Bjorg
Organic Honey Waffles 175g
- $3.47
- $3.47
- Unit price
- per
Our organic Honey Waffles combine a crisp texture and golden colour with delicious, creamy and tasty honey filling. They are made with wholemeal flour, which preserves the natural shell of the wheat grain, and are a natural source of vitamin E.- $3.47
- $3.47
- Unit price
- per
-
Vendor: Bjorg
Le Petit Nature Bio
- $3.66
- $3.66
- Unit price
- per
Bjorg organic nutri + ptit nature biscuits contain 92% less saturated fatty acids compared to leading products on the market and are sweetened with brown cane sugar. The ingredients of these biscuits are from organic farming, without palm oil for the sake of environmental...- $3.66
- $3.66
- Unit price
- per
-
Vendor: Bjorg
Biscuits fourrés myrtilles bio le paquet de 175 g
- $4.13
- $4.13
- Unit price
- per
Discover the Bjorg blueberry fillings and let yourself be tempted by a gourmet pleasure. Organic, without palm oil and fiber sources, these biscuits prepared with semi-complete cereals will be your essentials from breakfast to snack.- $4.13
- $4.13
- Unit price
- per
-
Vendor: BJORG
Dark chocolate filling biscuits 150g
- $4.08
- $4.08
- Unit price
- per
you can vary your daily pleasures. Our biscuits have a real taste and real nutritional benefits with selected ingredients such as whole meal flour, unrefined sugar, natural flavors. Let yourself be tempted.- $4.08
- $4.08
- Unit price
- per
-
Vendor: Bjorg
Biscuits Nutri+ Coup double chocolat 200g
- $4.27
- $4.27
- Unit price
- per
Discover the Bjorg double nutri biscuits and fill up on energy. Organic, without palm oil, rich in fiber and sources of iron and magnesium, these chocolate biscuits will be essential from breakfast to snack time. WHEAT flour*, dark chocolate* 24% (cocoa paste*, cane sugar*,...- $4.27
- $4.27
- Unit price
- per
-
Vendor: Bjorg
Boisson Végétale Epeautre Sans Sucres Ajoutés Bio
- $4.38
- $4.38
- Unit price
- per
Discover the Bjorg spelled plant drink and make room for plants in your daily life. Organic and without added sugar, it is the ideal drink from breakfast to snack to incorporate into all your favorite recipes.- $4.38
- $4.38
- Unit price
- per
-
Vendor: Bjorg
Soya Drink No Sugar 1L
- $3.96
- $3.96
- Unit price
- per
A good reason to enjoy our Soy Drink No Sugar 1L? The simplest list of ingredients: just carefully selected soybeans for a healthy, sugar-free recipe !- $3.96
- $3.96
- Unit price
- per
-
Vendor: Benina
Himalaya Salt 500GR
- $2.15
- $2.15
- Unit price
- per
Benina Himalaya salt mill round is 100 percent pure Himalayan salt is the perfect addition to any meal! Pink cooking salt will add all the natural minerals and nutrients locked in the perfectly structured salt crystals for a genuinely wholesome flavor. It is delicious...- $2.15
- $2.15
- Unit price
- per
-
Vendor: Fun&Fit
Mix 5 flakes 500g
- $3.29
- $3.29
- Unit price
- per
A mixture of cereal flakes (in varying amounts: rye flakes 25%, barley flakes 25%, oat flakes 22%, wheat flakes 20%, spelled flakes 8%).- $3.29
- $3.29
- Unit price
- per